• artled.cz s.r.o. (FSTUDIO)
  • Na Hutích 9, Praha 6
  • +420 608 773 509
  • info@artled.cz
Zobrazit kontakty »

Digitální LED osvětlení

zpět na rozcestník →

Pojmem digitální LED je myšlen světelný RGB chip s řídícím chipem.

 

V dnešní době je řídící chip integrován do světelného chipu, takže na pohled vypadá téměř jako několik let známý RGB chip 5050. Základem je však řízení tohoto chipu, které je řešeno digitální cestou. Chip dostane přesnou informaci, že má svítit, jak intenzivně, v jaké barvě a jak dlouho. Díky tomu pomocí specializovaného software můžeme přesně definovat jeho činnost.

 

Ale s jedním světelným bodem (chipem) by nebyla žádná zábava, takže se digitální LED chipy poskládají  do formy digitálního LED pásku za sebe,  na desku do matice,  do 3D kontrukce formou např. zavěšených tyčí či kuliček.

 

Aby bylo možné jednotlivé chipy od sebe odlišit a samostatně řídit, musí se jim přiřadit přesná „adresa“. Digitální LED chipy jsou samoadresovatelné, takže při zapnutí napájení si samostatně přiřadí své pořadí a pak již „poslouchají“ jednotlivé povely z řídící jednotky.
 

Ovladač (řídící jednotka) celé sestavy neustále vysílá po datové lince povely, co má který chip dělat. V reálném čase jsou vysílána data pro celou světelnou digitální instalaci a každý jednotlivý chip si bere „svou“ informaci a dle ní provede požadovanou akci.

 

Díky tomu jsme schopni pomocí digitálních LED světelných prvků provádět jak nejjednodušší instalace ve formě světelných LED hadů, tak plošné „sítě“ či 3D objekty.

 

Každá digitální LED instalace je velmi specifická, proto je nutné při návrhu pečlivě konzultovat veškeré požadavky, technické možnosti a představy a na základě tohoto Vám rádi vypracujeme návrh, cenovou nabídku a případně celé dílo zrealizujeme.

 

 

 

Pro bližší představu o možnostech LED digitálního osvětlení naleznete níže ukázky možného využití.